Hannibal Rising, bizi Hannibal Lecter’in gençlik yıllarına götürüyor. Aslında çok yakından tanıdığımız seri katilimizin bu sefer hiç tanık olmadığımız yıllarına, II. Dünya Savaşı sonunda ailesini kaybettiği döneme geri dönüyoruz. Kız kardeşinin bütün sorumluluğunu üstlenmek zorunda kalan genç Hannibal, zorla bir Sovyet yetimhanesine yerleştiriliyor ve yavaş yavaş içindeki canavarı keşfetmeye başlıyor.

9 Şubat’ta Amerika’da gösterime giren serinin 4. halkasında, Lecter’ı 1984 doğumlu, Fransız Gaspard Ulliel canlandırıyor. Audrey Tautou’nun peşine düştüğü nişanlısını canlandırdığı ”Un long dimanche de fiançailles” (A Very Long Engagement) filmiyle yıldızı parlayan aktörün, ”Hannibal Rising”deki rolünün altından da başarıyla kalktığı söyleniyor. Kendisini beyazperde de sıkça görmeye başlayacağız anlaşılan…

Film için, ”Silence of the Lambs”den sonra, serinin en iyisi olduğunu söyleyenler aynı zamanda Anthony Hopkins enerjisini beklemenin yanlış olacağı kanaatinde. Artık bu kararı siz sinemaseverler vereceksiniz. Türkiye’de de, Amerika’yla aynı anda gösterime giren bu Peter Webber filmini, bu serinin meraklılarına tavsiye ediyor, iyi seyirler diliyoruz….