Spider-Man 3

Radyoaktif bir örümcek tarafından ısırıldıktan sonra şehirde oraya buraya ağ atarak gezinmeye başlayan süper kahramanımız Örümcek Adam, serinin 3. filmiyle yine karşımızda. Kostümün altındaki kişilik, öğrenci ve fotoğrafçı Peter Parker, işleri yoluna koymuş, neşesi yerinde olarak devam etmektedir hayatına. Nasıl keyifli olmasın ki; halkın hayranlığını kazanmış, herkes “Spidey” diye ölüp bitiyor, üstelik sevdiği kız Mary Jane’ e de (Kirsten Dunst) evlilik teklifi yapma aşamasına gelmiş. Ama her şey tozpembe değil tabi hayatta, hele ki bir süper kahraman için hiç değil! Venom gibi, Sandman gibi kendisine diş bileyen hasımlarının yanısıra, bu filmde daha büyük bir düşmanla karşı karşıya kalıyor kahramanımız: Kendisiyle!


Gökten düşen kara bir “şey” (alien symbiote) Parker’ın vücuduna sarılacak ve onu bambaşka biri yapacaktır. Öyle ki, Örümcek Adamken daha hızlı ve güçlü, Peter Parkerken ise kibirli ve küstah biri haline dönüşecektir. Eh, yıllarca “ezik” yaşamanın verdiği sıkıntıyla bu yeni karakteri bir anda benimseyen Parker, kendisine normalde yapmayacağı şeyleri yaptıran, zamanla onu tamamen esir alan bu simbiyottan kurtulabilecek mi acaba?

Çizgiroman kahramanlarını görsel efektlerle süsleyip ekranlara yansıtan Hollywood, bu işten daha çok ekmek kazanacak gibi gözüküyor. Öyle olmasa 350 milyon dolar gibi bir bütçe ayrılmazdı heralde bu filme. Serinin dördüncü, beşinci filmlerinin de çekilmesi muhtemel olsa da, Sam Raimi ve bu oyuncu kadrosuyla çekilen son film olduğu söyleniyor Spider-Man 3’ün.

Yer yer, eski Türk filmlerindekine benzer uzun ve sıkıcı sahnelerle seyirciyi bıktırsa da, eğlenceli sahnelerle -Fransız Restoranı sahnesi mesela- bu durum dengelenmeye çalışılmış filmde. Anlaşılan o ki, filmin biraz da “komik” olması istenmiş ama bu durumda da dramatik olması gereken sahneler gerçekten çok yapay ve “absürd” kaçmış. Bazı gereksiz sahneler çok uzatılırken, filmin kilit noktası olması gereken bazı sahnelerse, apar topar geçiştirilmiş ne yazık ki. Filmin en etkileyici kısımları -şüphesiz- çok başarılı görsel efektlerle bezeli aksiyon sahneleri olsa da, ilk iki filmdeki gibi akıllara kazınan sahneler bulmak hayli zor.

Marvel Comics’in çizimlerinden yola çıkılarak beyazperdeye aktarılan, Örümcek Adam serisinin 3. filmi olan bu film, hayranlarının beklentilerini tam anlamıyla karşılıyor denilemez. Meraklıları için, “popcorn” sineması ürünü, 140 dakikalık süresiyle Spider-Man 3 filmi, 4 Mayıs’tan itibaren sinemalarımızda..

“Spider-Man 3” için 4 cevap

  1. izlemek istiyorum

    Beğen

  2. heyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: