Mimikleri ve elastik vücut hareketleriyle Mr.Bean, 10 yıllık bir aradan sonra tekrar karşımızda! Bu kez tek derdi, çekilişten kazandığı Güney Fransa tatiline, plaja ve denize ulaşmak. Girdiği her ortamı birbirine katan Bean için bu o kadar da kolay değil ama. Yol boyu elinden düşürmeyeceği kamerasıyla seyahate çıkan “kahraman”ımız, her geçtiği yerde bir belaya yol açacak, son olarak Cannes Film Festivali’ne de “damgasını vuracak”tır.

İlk filmdeki “itici”liğinden uzak, daha sevimli bir Bean var artık karşımızda bu devam filminde. Bildiği 3 yabancı kelimeyle (‘Oui’, ‘Non’ ve ‘Gracias’ -evet, bu İspanyolca!- ) Fransa’da derdini dile getirmesi epey zor olacaktır. Gerçi aklı fikri plajda olan Bean, insanlarla iletişim kurmaya çok da hevesli biri değil zaten bildiğimiz gibi.

Yarattığı Bean karakteriyle Rowan Atkinson, bizleri sırf hareketleriyle ve mimikleriyle eğlendirirken, “güldürürken düşündürmek” gibi klişe bir kaygıdan uzak, hoş vakit geçirtiyor bizlere. 90 dakikalık süresiyle Mr. BEAN TATİLDE, yorulmadan izleyebileceğiniz tarzda bir film. Sıkıntıya birebir…