Futurama’nın geri dönüşüne dair müjdeli haberi dün almıştık. Bender’s Big Score! (Filmin resmi adında ünlem var!) 🙂 adının verildi ilk yapımla aramıza geri dönecek olan Futurama seslendirmenleri Katey Sagal (Leela), Billy West (Fry, Zoidberg, Farnsworth), John DiMaggio (Bender) ve Maurice LaMarche (Kif, Morbo, Calculon) San Diego’daki ComicCon’da, Futurama’nın final bölümü The Devil’s Hands Are Idle Playthings ile yeni filmin başlangıcı arasında geçenleri anlatan “Futurama Geri Dönüyor (Futurama Returns)” çizgi romanını dağıttılar.

Home Media Dergisi’ne göre ilk filmin konusu: “Uzaylı Internet korsanları, Bender’ı zamanda geri göndererek gezegenimizin kültürel hazinelerini çalmasını istiyorlar ve böylece Dünya’nın kontrolünü ellerine almayı planlıyorlar”.

22dakika‘dan da duyduğumuz üzre her bir DVD, 4 bölüme ayrılacak ve Comedy Central’da yayınlanacak. Kasım 2007’de ilki, 2008’in ilk çeyreğinde diğer üçü piyasaya çıkacan olan DVD’lerin ülkemize de aynı hızda gelmesini ümidediyoruz. Bütçe kısıtı yüzünden bu şekilde bir organizasyona gidilen Futurama’da masrafları kısmak adına müzik için orkestra artık kullanılmayacak fakat animasyonlar artık HD kalitesinde!