Bu e-posta birazdan kendini imha edecektir.

Hepimizin başına en az bir kez gelmiştir: “Gönder” tuşuna bastıktan ya hemen ya da bir süre sonra “keşke göndermeseydim” dediğiniz bir e-posta.

Artık bu soruna bir çare var, yani kısmen de olsa. BigString adlı yeni nesil internet-tabanlı e-posta sağlayıcısı, kendini imha eden e-posta hizmeti sunmaya başladı. Peki nasıl çalışıyor?

BigString’e üye olup, giriş yapıyorsunuz, ve e-postanızı gönderiyorsunuz. Gönderdiğiniz kişinin eline ulaşıyor. Şayet bu e-postanızı geri almak istiyorsanız, gönderilenler sayfasına gidip, “imha et”i tıklıyorsunuz. Mesajınızı gönderdiğiniz kişi postanızın başlığını halen okuyabilecek fakat içeriği göremeyecek.

Arka planda oldukça basit bir mantık yatıyor. BigString, e-postalarınızı gönderme aşamasında resim dosyasına dönüştürüyor ve siz “imha et”e tıkladığınızda aslında yaptığınız posta sunucusundaki resim dosyasını silmek oluyor. Bu andan itibaren o resim dosyasına ulaşmak mümkün olmadığı için e-postanız da okunamamış oluyor. Basit ve etkili bir yöntem, biraz uğraştırsa da BigSting’i kullanmadan da bu sistemi kendiniz uygulayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: