TTNet ADSL’de sonunda gerçek bir indirim

Daha önce indirim adı altında hız değişiklikleri ve limit değişiklikleri ile aslında çok da önemli bir değişiklik göremediğimiz hatta bazen zam bile gördüğümüz için hayal kırıklığı yaratan TTNet sonunda yüzleri güldürecek bir tarife açıkladı.

Limitsiz seçenekler artık tamamen megabit seviyesinde: 1mbit/s 49 YTL, 2mbit/s 69 YTL ve yeni hız alternatifi olan 4mbit/s 89 YTL’lik aylık ücret karşılığında sunuluyor.

Limitli seçeneklerde ise yeni alternatif 2mbit/s hızda ve 6GB’lık aylık download limiti var ve aylık ücreti 49 YTL.

Halen dünyanın biraz gerisinde olsak da bu yeni tarife bir süre yüzümüzü güldüreceğe benziyor.

Basın bülteni yazının geri kalanında…

TTNet Basın Bülteni

TTNet ADSL TARİFELERİ YENİLENDİ

TTNet, 2 megabit ADSL ücretini 69, 1 megabiti 49 YTL’ye indirdi  

ADSL 4 kat hızlandı fiyatlar düştü

TTNet, tüm Türkiye’de son zamanların en büyük indirimini gerçekleştirdi. Yeni indirimlerden sonra limitsiz ADSL fiyatlarında yüzde 50’ye varan oranlarda indirim gerçekleşti: 1 megabit limitsiz ADSL bağlantısı 49, 2 megabit 69, 4 megabit ise 89 YTL’ye son kullanıcıya ulaşıyor! Ayrıca limitli paketleri tercih eden müşteriler için de mevcut 1 megabitlik paketlere alternatif olarak 2 kat hızlı, 2 megabit 6 GB lik yeni bir paket 49 YTL’den sunulacak.

Türk Telekom’un 1 Ağustos 2007 tarihinden itibaren geçerli olan yeni toptan ADSL fiyatlarına paralel olarak TTNet, yeni ADSL tarife ve indirimlerini aynı tarihten itibaren geçerli olacak şekilde hayata geçirdi.

Yeni tarifelerle TTNet ADSL 4 kat hızlandı. 256 kilobit limitsiz tarife mevcut 49 YTL’lik ücretinde herhangi bir artış olmadan 1 megabite çıkarılırken; 512 limitsiz ADSL internet bağlantısının hızı 2 megabite getirildi ve aylık ücreti 79 YTL’den 69 YTL’ye indi.

Yeni tarifede en çok göze çarpan şüphesiz ülkemizdeki İnternet kullanıcılarına ilk kez sunulan 4 megabitlik ADSL erişim paketi oldu. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Türkiye’de ilk kez 4 megabit bağlantı kullanıma sunuldu. 4 megabit genişbant limitsiz internet bağlantısı için kullanıcılar ayda yalnızca 89 YTL ödeyecek.

Yine TTNet’in yeni İnternet paketlerinden birini de 2 megabit hızında ve 6 gigabyte limitli ADSL bağlantısı oluşturuyor. TTNet, 1 megabit hızında 4 ve 6 gigabyte limitli paketlerinin fiyatını korurken 1 megabit hızında 9 gigabyte limitli paketini otomatik olarak 1 megabit limitsize çevirdi.

Otomatik olarak geçildi

TTNet müşterilerinin indirimli ücretleri 1 Ağustos 2007 tarihinden itibaren geçerli olacaktır. Yeni tarifeler ile paketler arası geçişler ise 6 Ağustos 2007 tarihinde otomatik olarak gerçekleştirildi. Özellikle 256, 512 kilobit ve 1 megabit limitsiz bağlantılar 4 kat hızlandı; 256 kilobit müşterileri 1 megabit limitsiz tarifeye, 512 kilobit müşterileri 2 megabit limitsiz tarifeye ve 1 megabit limitsiz müşterileri ise 4 megabit limitsiz tarifeye transfer oldu. 2 megabit limitsiz müşterileri ise 4 megabit limitsiz tarifeye taşındı. Aynı şekilde 1 megabit hızında 9 gigabyte limitli paket yine 1 megabit limitsiz pakete otomatik şekilde transfer oldu.

Aylık ücretlerin dışında, statik IP ve bağlantı ücretlerinde herhangi bir değişiklik yapılmadı. Bu arada Yaz Fırtınası Kampanyası’ndan faydalanan kullanıcılar, yeni tarife ile yeni paketlerine otomatik olarak taşındı ve bu aboneler mevcut kampanya kapsamındaki indirimlerinden faydalanmaya devam edebilecek.

Ayrıca TTNet müşterileri, Ağustos sonuna kadar, “ Son Sürat Yaz Fırsatı” Kampanyası kapsamında 2 yıllık taahütname karşılığında 12 ay boyunca %12 indirime hak kazanabilecekler. Üstelik 4440375 TTNet Çağrı Merkezini arayarak kampanyaya katılmak çok kolay. Bu indirimle, örneğin aylık 29 YTL’lik paketteki müşteriler 1 yıl boyunca aylık 25,52 YTL ödeyecekler.

Tarifenin tamamı için buraya tıklayın.

“TTNet ADSL’de sonunda gerçek bir indirim” için bir cevap

  1. limitli 4 gb tarifeyi seçersem vede limiti aşarsam mesela 5g gibi 29 ytl + 5 * 10 ytl = 79 ytl ben şimdi bunun yerine 61,25 ytl mi ödicem? benim kullandığım fazla kotanın ücretini almayacaklar mı yoksa benim bağlantım mı kesecekler?

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: