DaVinci’nin Şifresivari anlatımı ve yüksek temposu ile başarılı kategorisinde sayılabilecek bir aksiyon filmi olan Büyük Hazine 2004 yılında iyi sayılabilecek bir gişe hasılatı toplamıştı.

Şimdi bir devam filmi ile hazine avcısı Ben Gates yine karşımızda ve yine heyecan ve gizem dolu bir koşuşturmaca içerisinde. Bu sefer, John Wilkes Booth’un günlüğünün kayıp bir parçasının bulunması sonucunda Ben’in büyük-büyük-büyükbabası’nın Abraham Lincoln’ün ölümünden sorumlu kişi olduğunun ortaya çıkması ile macera başlıyor. Atasının masumiyetini kanıtlamak için ipucu peşinde koşmaya başlayan Ben, kensini Paris’ten Londra’ya ve oradan yeniden Amerika’ya uzanan bir macerada buluyor. Bu sürede Ben ve ekibi yine şaşırtıcı gelişmelerle karşılaşıp ve dünyanın en gizemli sırlarını açığa çıkarıyorlar.

Yeni filmde, Büyük Hazine’nin Nicholas Cage, Jon Voight, Harvey Keitel, Diane Kruger ve Justin Bartha’lı kadrosuna iki dev oyuncu eklendiğini görüyoruz: Ed Harris ve Helen Mirren.

21 Aralık’ta ABD’de ve 11 Ocak’ta ülkemizde gösterime girecek olan Büyük Hazine: Sırlar Kitabı’nın fragmanı için buraya tıklayın.