Voltron da beyazperdeye geliyor!

İşte çoktandır beklediğim bir haber: 80’lerin ünlü çizgi filmlerinin, sinema filmlerine dönüştürülmesi Transformers’la birlikte bir trende (ve karlı bir yatırıma) dönüştü. Ve Voltron da sonunda bu akımda yerini alıyor. Mark Gordon’un yapımcılığında, 20th Century Fox proje ile yakından ilgileniyor. Yeni He-Man ve Yeni Street Fighter filmlerinin de yazarları arasında olan Justin Marks, senaryo üzerinde çalışmaya çoktan başlamış durumda ve şimdilik bu senaryodan sızan bilgiler Voltron’un uzaylı saldırısı sonrası harabe halindeki New York ve Teksas’ta geçecek olduğu. Dünyayı korumak için, 5 birbirinden farklı karakterde ve “aylak” olarak tanımlayabileceğimiz kahrama, aslan şeklindeki farklı renkde 5 araca (ki bunlar birleşerek dev bir robot oluşturuyorlar) pilotluk ediyorlar.

Pazar sabahları erken kalkmamızı annelerimiz başaramazdı ama Voltron yayınlanmaya başladıktan sonra kahvaltıya çok daha erken oturmaya başlardık. İşte üzerimizde böyle bir güce sahip olan Voltron (ki Voltron ile kıyaslandığında Transformers öyle önemli bir yapım değil diyebilirim) umarım o büyüsünü beyazperdeye de yansıtabilecek bir yapım olarak karşımıza çıkar.

Her ne kadar Transformers gişede çok büyük bir başarı göstermiş olsa da bence mantık sınırlarını aşacak saçmalıkların (evet bilimkurgu da olsa bazı soru işaretlerini uyandırmamalı bir film) gölgesinde kaldı. Voltron tabi ki en az Transformers kadar başarılı görsel efektlere sahip olacak (ve olmalı) bunu bir de çizgi filmlerdeki tutarlılık ile birleştirebilirse kesinlikle başta bahsetmiş olduğum trendin en başarılı örneği olacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: