İşte çoktandır beklediğim bir haber: 80’lerin ünlü çizgi filmlerinin, sinema filmlerine dönüştürülmesi Transformers’la birlikte bir trende (ve karlı bir yatırıma) dönüştü. Ve Voltron da sonunda bu akımda yerini alıyor. Mark Gordon’un yapımcılığında, 20th Century Fox proje ile yakından ilgileniyor. Yeni He-Man ve Yeni Street Fighter filmlerinin de yazarları arasında olan Justin Marks, senaryo üzerinde çalışmaya çoktan başlamış durumda ve şimdilik bu senaryodan sızan bilgiler Voltron’un uzaylı saldırısı sonrası harabe halindeki New York ve Teksas’ta geçecek olduğu. Dünyayı korumak için, 5 birbirinden farklı karakterde ve “aylak” olarak tanımlayabileceğimiz kahrama, aslan şeklindeki farklı renkde 5 araca (ki bunlar birleşerek dev bir robot oluşturuyorlar) pilotluk ediyorlar.

Pazar sabahları erken kalkmamızı annelerimiz başaramazdı ama Voltron yayınlanmaya başladıktan sonra kahvaltıya çok daha erken oturmaya başlardık. İşte üzerimizde böyle bir güce sahip olan Voltron (ki Voltron ile kıyaslandığında Transformers öyle önemli bir yapım değil diyebilirim) umarım o büyüsünü beyazperdeye de yansıtabilecek bir yapım olarak karşımıza çıkar.

Her ne kadar Transformers gişede çok büyük bir başarı göstermiş olsa da bence mantık sınırlarını aşacak saçmalıkların (evet bilimkurgu da olsa bazı soru işaretlerini uyandırmamalı bir film) gölgesinde kaldı. Voltron tabi ki en az Transformers kadar başarılı görsel efektlere sahip olacak (ve olmalı) bunu bir de çizgi filmlerdeki tutarlılık ile birleştirebilirse kesinlikle başta bahsetmiş olduğum trendin en başarılı örneği olacaktır.