Sohbet: Teknoparklar, Kuluçka Merkezleri, ve Teknopark İstanbul

Dersimiz dahilinde bu dönem, Teknopark İstanbul’dan Gökhan Çelebi’yi misafir ediyoruz. Kendisi ile teknoparklar, kuluçka merkezleri, ve Teknopark İstanbul ile ilgi bir sohbet gerçekleştireceğiz.

Tarih: 17 Aralık 2014

Saat: 14:00

Yer: Doğuş Üniversitesi, B5.906

Gökhan Çelebi’nın kısa biyografisi

Üniversite yıllarında başladığı girişimcilik ve inovasyon çalışmalarına mezuniyetten sonra da devam etti. Dünyanın en büyük teknik ve mesleki kuruluşu olan IEEE (The Institute of Electrical and Electronics Engineers) tarafından desteklenen ve öğrencilere verilen dünyadaki ilk büyük bütçeli fon olan risk sermayesi ile küresel ölçekte bir web sitesi kurmuş ve parallel olarak girişimcilik,inovasyon,pazarlama ve üniversite-sanayi yakınlaşması ile ilgili dünyanın 15 civarında ülkesinde seminerler ve çalıştaylar düzenlemiştir. Yine üniversite yıllarında IBM’in üniversite-sanayi yakınlaşması kapsamında Türkiye’de üniversite ilişkileri biriminin kurulmasında etkin rol oynamıştır.

ODTÜ Teknokent yönetim ofisinde Türkiye’nin alanında ilk olan girişimcilik yarışması Yeni Fikirler Yeni İşler(YFYİ) yarışmasının oluşumda yer almış ve daha sonrasında İngiltere’de INTEL’in Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Genel Merkezinde Pazarlama ve Finans alanlarında 2.5 yıl kadar çalışmıştır.

Türkiye’ye dönüşünün ardından Cumhuriyet tarihinin tek kalemdeki en büyük teknoloji yatırımı olan Teknopark İstanbul projesinde yine Türkiye’nin en büyük Kuluçka ve Mükemmeliyet Merkezi’nin (Fikir Küpü) kurulumu ve büyütülmesi amacı ile çalışmalarına devam etmektedir.

Halen Sabancı Üniversitesinde İnovasyon ve Teknoloji Yönetimi konularına yoğunlaşarak yöneticiler için işletme yüksek lisans eğitimine devam etmekte olan ve Üniversite-Sanayi Yakınlaşması ve Pazarlama konularında uluslararası konferanslarda yayınlanmış makaleleri bulunan A. Gökhan Çelebi 2008 ODTÜ mezunudur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: