BeoSound Shape

Teknoloji ürünlerini sevdiğimi beni yeni tanıyanlar bile kısa sürede farkedeceklerdir. En sevdiğim teknoloji ürünlerinin başında da varlığını en az hissettirenlerdir. Danimarkalı Bang and Olufsen‘in lovemarklarım arasında yer alma nedenlerinden biri de ürettiği ürünlerin yalın tasarımı olmuştur. Ses kalitesi konusunda rüştünü defalarca ispatlamış olan B&O, tasarım odaklı müzik severleri hedefleyen bir ürün ile daha karşımıza çıkıyor.

intro-img-01.jpg

BeoSound Shape yenilikçiliğin ve estetiğin çok başarılı bir şekilde sentezlendiği bir müzik sistemi. Temelinde duvara monte edilen kablosuz hoparlörlerden oluşan bu sistem, dahili gürültü emicileri ile odaların akustiğini de artırıcı nitelikte.

intro-img-02

Bu sistemin özelliklerine biraz daha detaylı bakalım. Altıgen tasarımlı paneller aslında 3 farklı özellikte, amfi, hoparlör, ve tampon. Bir sisteme en fazla 11 amfi, 44 hoparlör ve sınırsız sayıda tampon entegre edilebiliyor. Tüm bu sistemin yönetimi ise bir hub ile yapılıyor. Bu hub hem Chromecast, hem Airplay, hem de Bluetooth uyumlu, böylece ekosistemden bağımsız bir sistem söz konusu. İlk etapta 10 farklı renk seçeneği bulunan kumaş kılıflarla, hoparlörleri evin tüm odalarına uydurmak mümkün.

intro-img-03

Shape’in tasarımcısı Øivind Alexander Slaatto, ürünü ile ilgili yaptığı açıklamada, doğanın en sevilen şekillerinden ilham aldığını, ve kar tanelerinden, bal peteklerine birçok örneğini görebileceğimizi ve tekrarlayarak yayılan birçok yapıda en mantıklı seçim olduğunu belirtiyor. Böylece her bir tasarım seçeneği eşsiz ve seçenek sayısının sınırsız olmasının doğal bir güzellik olduğunu öne çıkarıyor. Gerçekten de parmak izimizin de kar tanelerinin de eşsiz olmasının en büyük nedeni çevre koşullarına göre oluşurken değişikliğe maruz kalmaları ve çevre koşullarının hiçbir zaman birebir olarak kendini tekrar etmemesi.

Doğayı kendine örnek alan birçok tasarımında olduğu gibi, Bang and Olufsen yine sade ve yenilikçi bir yaklaşımla cazibesi oldukça yüksek bir ürün yaratmayı başarmış. Sistem, 2017 sonbaharında piyasaya çıkacak ve umarım o zamana kadar Euro’da sert bir düşüş görebiliriz, çünkü B&O ürünlerinin etiket fiyatları Euro bazında hiçbir zaman ekonomik seviyelerde olmamıştır.

Ürünün resmi tanıtım sayfası: https://www.bang-olufsen.com/en/collection/wireless-speaker-systems/beosound-shape

BSoShape-17XX-08.jpg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: